ALBLASSERDAM – Een 17-jarige scooterrijdster uit Nieuw-Lekkerland is dinsdagavond 14 juni 2022 gewond geraakt bij een aanrijding in Alblasserdam. De Lekkerlandse reed over de Oude Torenweg en werd over het hoofd gezien door een automobilist die vanaf de Vinkenpolderweg (vanuit Oud-Alblas) kwam. Een botsing volgde, waardoor het meisje met haar scooter ten val kwam. Ze had onder meer last van haar rug en is per ambulance meegenomen naar het ziekenhuis. De inzittenden van de auto zijn ongedeerd gebleven.
Dit is veruit het slechtste kruispunt van Alblasserdam. Het is niet te begrijpen dat hier nooit een rotonde is aangelegd.
11
5
Ferry
juni 14th, 2022 at 7:36 PM
Hè Bert,
Er zijn bijna geen slechte kruispunten.
Mensen kijken, maar zien het niet.
Kijken, inschatten, vooral geven of verlenen.
Maar vooral, ziet de andere mij en wat gaat die doen!
12
6
Jules.
juni 14th, 2022 at 8:31 PM
Er zijn twee typen mensen die aan het verkeer deelnemen @Bert.
De ene heeft de instelling ”ik neem voorrang want ik heb voorrang en zal het krijgen ook” en de andere heeft de instelling ”krijg ik wel voorrang ondanks dat ik het wel heb” !
De laatste regel die Ferry heeft geschreven klopt voor 100 % , dit zou een hoop ellende kunnen voorkomen en in sommige gevallen de naasten van een slachtoffer voor veel verdriet besparen.
10
6
Jacob Huisman
juni 14th, 2022 at 9:00 PM
Dus Ferry en Jules, als ik jullie goed begrijp is het de schuld van de scooterrijder die gewoon voorrang had maar die eerst had moeten checken of ze het wel kreeg van de gewoon doorduwende niet uitkijkende automobilist? Beetje de omgekeerde wereld lijkt me…
8
3
Thea
juni 14th, 2022 at 9:27 PM
Bert, ik ga jou de rotondegozer noemen..
6
3
Jan
juni 14th, 2022 at 10:51 PM
Je hebt gelijk hoor Bert.
Dit kruispunt zorgt ook nog eens voor lange files in verband met sluipverkeer.
Gewoon bij de rotonde een afslag naar Oud Alblas maken, hoe moeilijk kan het zijn.
7
Ferry
juni 14th, 2022 at 11:10 PM
Jacob,
Dat zeg ik niet.
Gezien de leeftijd misschien te weinig soortgelijke situaties meegemaakt.
Kom vaak fietsende jeugd tegen als ik met een bestelwagen rij.
Hoewel ik voorrang heb, en ze mij wonderbaarlijk niet gezien hebben, geef ik ze vrijwel altijd voorrang ook al hebben ze het niet op een bepaald punt.
Beterschap aan betrokkenen.
4
2
Pee
juni 15th, 2022 at 11:09 AM
Al die meningen en verkeerslessen wil ik even onderbreken met de onfortuinlijke dame VAN HARTE BETERSCHAP TE WENSEN!
3
1
van Dijk
juni 15th, 2022 at 12:21 PM
@Bert: helemaal gelijk, die afslag op de Wensveenrotonde richting Oud Alblas opengooien en de problemen zijn voorbij maar ja, er schijnen afspraken te zijn gemaakt met die bewoners die eerst bij Nedstaal woonden.
Beterschap voor de scooterrijdster.
6
Lucky2
juni 15th, 2022 at 3:49 PM
Alleen al om de ” oversteek ” te maken (Oud Alblas / Alblasserdam) riskeer je niet alleen je leven maar ook je auto gaat naar de “knoppen ” door al die bulten en kuilen .
Verreweg het slechte kruispunt Ever , misschien kan de ontwerper van dit gedrocht vereeuwigd worden op het ” kunstwerk ” De Vier Windstreken van Marry Teeuwen.
5
Sloddervos
juni 15th, 2022 at 5:25 PM
@Ferry. Helemaal eens. Kort samengevat: beschouw voorrang als een richtlijn en niet als recht.
Zelfs al is het nog zo vanzelfsprekend dat je voorrang hebt, zoals bij groen licht.
Niet alleen een malloot kan door rood knallen.
Ook hulpdiensten kunnen hun voorrang opeisen door het rode licht.
Verder beterschap voor deze jongedame.
Reacties